Anlık Bildirim

Facebook destekli kripto para projesi çöp oldu

Facebook Diem büyük umutlarla başladığı kripto para macerasını yavaş yavaş çöpe gönderiyor. Organizasyonun varlıkları satılırken mühendisler de başka noktalara transfer olacak. 

Facebook Diem Tam Boyutta Gör

Kripto para piyasasının ilk patlamasını gerçekleştirdiği dönemde Facebook da Libra adını verdiği bir kripto para projesi ortaya atmıştı. Ne var ki tekel oluşturacağına yönelik kaygılar ve henüz kripto paraların doğasının bilinmemesi projeyi Araf’ta bırakmıştı. Pek çok dev kuruluşun çekildiği ve Facebook’un da destekleme seviyesine kendisini çektiği proje tamamen çöp oldu. 

Facebook Diem çöp oldu

Önce Libra olarak başlayan sonrasında ise Diem adını alan birlik yaygın kullanımda olacak bir kripto para hedefliyordu. Bugün Facebook bir kripto cüzdan sahibi ve Pax Dollar stabil parasını saklayabiliyorsunuz. Ne var ki beklenen büyük atılım gerçekleşmedi. 

Gelen bilgilere göre Diem Birliği elindeki mevcut varlıkları satarak yatırımcı üyelere bir sermaye iadesi yapma peşinde. Satış için bankalarla görüşen Birlik ayrıca projeyi geliştiren deneyimli mühendislere de yeni bir çatı arıyor. 

Bu gelişmeler Birliğin ve haliyle projenin tamamen rafa kalktığını gösteriyor. Başka üstlenen de olmadığı için Libra kripto parası hiç bir zaman hayata geçmeyecek. Gerçi binlerce projenin yer aldığı bugünün kripto para dünyasında kendisine ne kadar yer bulabilecekti o da bir muamma. Telegram da TRON adıyla bir proje başlatmış ancak regülatör endişeleri nedeniyle bağımsız bir topluluğa devretmek zorunda kalmıştı. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim