Anlık Bildirim

Facebook'un ana şirketi Meta da binlerce kişiyi işten kovacak: Twitter'ı gölgede bırakabilir

Facebook'un ana şirketi planlı bir kesinti için düğmeye bastı. Bu kesinti binlerce insanın işini kaybetmesine sebep olacak. Meta'da çalışan kişiler için zorlu bir süreç başlıyor.
Meta
Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından sonra işten çıkarttığı kişiler dünya gündemini oldukça sarsmıştı. The Wall Street Journal'a göre Facebook'un ana şirketi Meta bu haftadan itibaren büyük çaplı bir işten çıkartma operasyonu başlatacak.

Facebook'un ana şirketi Meta binlerce kişiyi işten atacak

9 Kasım 2022 tarihinde yapılması planlanan ilgili duyuruda 87 binden fazla kişinin çalıştığı Meta'da aynı anda binlerce çalışanın işine son verildiği bildirilecek. The Wall Street Journal bu operasyon yüzünden işini kaybeden birey saysının Elon Musk tarafından işine son verilen çalışan sayısını geçeceğini öngörüyor.

Meta'nın tarihindeki ilk geniş çaplı yeniden yapılanma olarak nitelendirilen bu planlı kesinti bazı kişiler için kazançlı olacak. Zira Mark Zuckerberg önümüzdeki yıl önceliği aciliyet ihtiva eden alanlardaki yatırımlara odaklanacak.

Meta Tam Boyutta Gör
Madalyonun ters tarafına bakıldığında Zuckerberg tarafından alınan bu kararın binlerce kişi için büyük bir kayıpla sonuçlanacağı anlaşılıyor. Meta'daki birçok ekip tamamen dağıtılacak.

2022'nin üçüncü çeyreği ile ilgili yaptığı açıklamada bu konuya değinen Zuckerberg, Meta'da tamamen dağıtılmasını istemediği ekiplerin üye sayısını artırmayacak veya bu sayıyı azaltacak.

Amerikan çok uluslu teknoloji holdingi 2020 - 2021 döneminde 27 binden fazla kişiyi işe aldı. Bu trend 2022'nin ilk dokuz ayında 15 bin 344 kişinin daha Meta'ya katılmasıyla devam etti.

Kaynakça https://www.wsj.com/articles/meta-is-preparing-to-notify-employees-of-large-scale-layoffs-this-week-11667767794 https://www.engadget.com/meta-reportedly-plans-large-scale-layoffs-222046043.html?src=rss Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim