Anlık Bildirim

Google Haritalar uygulamasına Gizli Mod seçeneği geliyor

Arama devi Google, Haritalar uygulaması için bir süre önce duyurduğu gizli mod özelliğini getirmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre yeni seçenek test edilmeye başlandı.

Google geçtiğimiz aylarda düzenlenen I/O 2019 etkinliğinde Haritalar uygulamasına getirecei Gizli Mod özelliğini duyurmuştu. Aradan geçen birkaç ay sonrasında ise bu özelliğin testlerine başlandığı açıklandı.

 

Ne işimize yarayacak?

Peki Google Haritalar uygulamasına gelen bu Gizli Mod ne işe yarayacak? Örneğin gizli bir buluşmaya gideceksiniz veya gittiğiniz yerlerin Google geçmişinize eklenmesini istemiyorsunuz. Bu gibi durumlarda eğer Gizli Mod seçeneğini kullanırsanız arkanızda iz bırakmadan Haritalar servisini kullanabilirsiniz. Bu özelliği tarayıcının Gizli Mod seçeneğine benzetmek yanlış olmayacaktır.


Ancak bu Gizli Mod özelliğinin sizi tamamen gizlediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Herhangi bir VPN servisi kullanmayana kadar tüm aktivitelerinizin İnternet Servis Sağlayıcı'nız tarafından izlenebileceğini unutmayın. Yukarıda yer alan tweet'te Gizli Mod'un nasıl devreye sokulacağını görebilirsiniz. Yeni özelliğin test aşamasının ardından tüm kullanıcılara sunulacağını da belirtelim.

  Google Maps Google Maps Google Maps Google Maps Navigation Ücretsiz 253,5 MB

Google Haritalar Google Haritalar Google Haritalar Google Haritalar Google LLC Seyahat ve Yerel Ücretsiz

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim