Anlık Bildirim

Google, kayıp akıllı telefonları bulmayı daha da kolaylaştıracak

Google, Find My Device adı verilen ve kayıp cihazları bulmayı kolaylaştıran işlevi daha da geliştirmek için kolları sıvadı. Artık cihazı birden fazla kişi arayabilecek.

Google, kayıp akıllı telefonları bulmayı daha da kolaylaştıracak Tam Boyutta Gör

Google geliştiricileri, kayıp cihazları bulma verimliliğini artırmak için Find My Device uygulamasının algoritmasını değiştirmeyi planlıyor. Hizmetin test modunda olan yeni sürümüne bakılırsa, kullanıcılar yakında diğer Android cihaz sahiplerinin yardımıyla cihazlarını arayabilecekler.

Find My Device'ın yeni test sürümünde meraklılar, uygulamanın algoritmasına yönelik birkaç referans buldu. Görünüşe göre şirket, hem kaybolan cihazın sahibine hem de güvenilir temsilcilerine bildirim gönderilmesi için hizmetin işlevselliğini değiştirmeyi planlıyor. Akıllı telefon bulunur bulunmaz, cihaz yakındaysa "gözlemci" o kişiyi arayabilecek.

Google, kayıp akıllı telefonları bulmayı daha da kolaylaştıracak Tam Boyutta Gör

Cihazı birkaç kişi birlikte arayabilecek

Ayrıca Find My Device, akıllı telefonun ortak mülkiyeti işlevini de alacak. Bu, birkaç aile üyesinin aynı cihazı, aynı anda kontrol edip arayabileceği anlamına geliyor. Benzer bir senaryo, çalışanlarına kurumsal cihazlar sunan şirketler için de geçerli olacak ve bir akıllı telefonu "paylaşmak" için QR kodu veya uygulamada oluşturulacak bir bağlantı kullanmanız gerekecek.

Şirket ayrıca, arama işlevinin Android Automotive platformuna otonom entegrasyonu seçeneğini de değerlendirdi. Ancak böyle bir çözüm, bir araba hırsızlığı durumunda kullanıcının akıllı telefonunun hırsızlar tarafından engellenmesine yol açabilir. Google'ın daha sonra Cihazımı Bul'a, aracın profilini engelleme ve Android'de çalışan cihazındaki tüm verileri silme seçeneğini eklemesi mümkün görünüyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim