Anlık Bildirim

Instagram yaş doğrulaması için yüz tanıma özelliğini getiriyor

Instagram adına gerçekten bir devrim olacak olan yüz tanıma özelliği geliyor. Bu özellikle kullanıcıların yaşlarını doğrulayacak olan Instagram, 13 yaşın altındaki kullanıcıları kabul etmeyecek.

Instagram yaş doğrulaması için yüz tanıma özelliğini getiriyor Tam Boyutta Gör

Instagram, yaş sınırı konusunda gerçek sonuçlar elde etmek için yüz tanıma özelliğini getiriyor. Bu özellikle 13 yaşın altındaki kişiler Instagram'ı kullanamayacak. 13-17 yaş arası kullanıcılar ise bir kefile ihtiyaç duyacak.

Instagram 18 yaşından büyük olduğunuzu kanıtlamanızı istiyor

Instagram yaş doğrulaması yapabilmek için yeni özellikler getirdi. Bildiğiniz üzere Instagram'ı kullanmak için 13 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Hatta bazı ülkelerde bu yaş sınırı daha üstlerde. Tabi tam bir doğrulama olmadığı için şimdiye kadar 13 yaşın altındaki kullanıcılar da Instagram hesabı açabildiler. Ancak şimdi bu dönem sona eriyor.

Instagram yaş doğrulaması için yüz tanıma özelliğini getiriyor Tam Boyutta Gör

Instagram'ın yeni yüz tanıma özelliği ile artık kullanıcılar hesap oluştururken kısa bir selfie videosu çekecek. Bu video sayesinde 20 dakika içerisinde yaş tahmininde bulunacak olan Instagram, Instagram kullanıp kullanamayacağınıza karar verecek. Ancak 18 yaşından büyük birisi kefil/veli/kanıtçı olarak kendisini gösterirse 13-17 yaş aralığındaki kişilerin Instagram kullanmasına izin verilecek. Ayrıca kimlik yükleyerek de doğrulama yapmanız mümkün. Ancak bu sürecin iki gün kadar süreceği söyleniliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim