Anlık Bildirim

Microsoft, Internet Explorer desteğini sonlandırınca Japonya'da kaos çıktı

Japon şirketlerinde Internet Explorer'ın kapanması nedeniyle kaos çıktı Uzmanların hizmetleri diğer platformlara uyarlamak için zamanları bile yok.              

Internet Explorer desteği sonlandırılınca Japonya'da kaos çıktı Tam Boyutta Gör

Japonya hala birçok kişi tarafından dünyanın teknoloji merkezlerinden biri olarak görülse de, ülkede işler eskisi kadar iyi değil. Japon devlet kurumları ve ticari kuruluşlar, Microsoft'un Internet Explorer tarayıcısına verdiği desteğin sona ermesi nedeniyle büyük bir krizle karşı karşıya.

Gelen bilgilere göre, Tokyo merkezli yazılım şirketi Computer Engineering & Consulting (CEC), Nisan ayından bu yana çok sayıda yardım talebi nedeniyle siparişleri karşılayamıyor. Müşteriler arasında ağırlıklı olarak devlet daireleri, finans kurumları ve hala Internet Explorer için optimize edilmiş web sitelerine sahip üretim şirketleri yer almakta. CEC'e göre, desteğin sona ereceği uzun süredir biliniyordu, ancak birçok şirket ve devlet kurumu gerekli önlemleri almayı erteledi ve ortaya çıkan kaosun birkaç ay daha sürmesi bekleniyor.

Japonya'da %49 pazar payı var

Microsoft , 27 yıllık tarayıcının ardından 15 Haziran'da Internet Explorer desteğini resmi olarak sonlandırdı. Birçok kullanıcı uzun süredir alternatiflere yöneldi, ancak birçok kuruluş hala eski tarayıcı için oluşturulan çözümlere bağlı kalıyor. Öte yandan Japonya'da Mart ayında yapılan ankete katılanların %49'u ise Internet Explorer'ı iş için kullandıklarını belirtmişlerdi.

Internet Explorer desteği sonlandırılınca Japonya'da kaos çıktı Tam Boyutta Gör

Tarayıcının yalnızca siteleri görüntüleme aracı olarak değil, aynı zamanda çalışanların katılımını izlemenin ve diğer dahili kurumsal araçlarla çalışmak için yardımcı bir araç olarak kullanılması dikkat çekici. Yerel bir emeklilik fonu kaynağı da dahil olmak üzere bazı devlet portalları, yeni tarayıcılarda bile çevrimiçi formların Internet Explorer modunda doldurulması gerektiğini ve bazı kaynakların resmi olarak eski Microsoft çözümünü ana tarayıcıları olarak önerdiğini belirtiyor.

Bir zamanlar pazar lideriydi

1995'te piyasaya sürülen tarayıcı, bir zamanlar sektör için dünya standardı haline geldi ve Netscape'in yerini aldı, 2009'da pazarın %65'ini oluşturuyordu. Ancak 2000'lerin sonlarında pazar payı düşmeye başladı ve StatCounter'a göre şu anda %1'den az.

Internet Explorer'ın kapatılma sebeplerden biri, web teknolojileri için uluslararası standartlara uymaması. Uzmanlara göre, tarayıcı JavaScript ve diğer kodları alternatif programlama dillerinde işleme konusunda yetersiz bir iş çıkardı ve bu da etkileşimli sitelerle kullanılmasını engelledi. Internet Explorer'ın düşüşü, şu anda küresel pazara %65'lik payla hakim olan Google Chrome'un yükselişiyle aynı zamana denk geldi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Önceki Haftalar
Tüm Zamanların En İyi Yorumcuları
ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

GENEL İSTATİSTİKLER
48823 kez okundu.
19 kişi, toplam 20 yorum yazdı.

HABERİN ETİKETLERİ
internet explorer, microsoft ve
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim