Anlık Bildirim

iOS 18, hayat kurtarıcı yeni özellikle geliyor

iOS 18, acil durum anında hayat kurtarıcı yeni bir özellikle geliyor. iPhone kullanıcıları, Acil SOS canlı video özelliğini kullanarak acil durum müdahale ekiplerine daha fazla bilgi sunabilecek.
ios 18 acil sos canlı video özelliği Tam Boyutta Gör
iOS 18, iPhone’lara yalnızca özelleştirme değil, acil durumlarda hayat kurtarıcı yeni özellikler de getiriyor. Bunlardan biri; uydu üzerinden mesajlaşma. Kullanıcılar, hücresel bağlantı veya WiFi bağlantısı olmadığında Mesajlar uygulamasıyla uydu üzerinden iletişim kurabilecek. Bir diğer yenilik Acil SOS tarafında. Acil SOS artık canlı videoyu destekliyor.

iOS 18 Acil SOS canlı video özelliği nasıl çalışacak?

Bu, SOS özelliği etkinleştirildiğinde o anda çekilen videonun veya önceden kaydedilmiş bir videonun acil durum personeline gönderilebileceği anlamına geliyor. Acil durum görevlileri, kullanıcıya canlı videoyu veya galerisindeki bir videoyu paylaşma isteği gönderecek. Video, acil servis sevk görevlisine güvenli bir bağlantı üzerinden gönderiliyor.

Apple, iOS 18 güncellemesiyle gelecek acil SOS canlı video özelliğinin yardım almayı daha kolay ve daha hızlı hale getireceğini söylüyor. Acil SOS, ‌iPhone‌ ve Apple Watch'ta bulunan ve trafik kazası, düşme veya başka acil durumda acil servisi otomatik olarak arayan ve konum bilgilerini acil servis hizmetleriyle paylaşan bir özellik.

Kaynakça https://www.macrumors.com/2024/06/14/ios-18-gains-emergency-sos-live-video-support/ https://www.apple.com/tr/newsroom/2024/06/ios-18-makes-iphone-more-personal-capable-and-intelligent-than-ever/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim