Anlık Bildirim

Bir Nintendo Switch rakibi de Lenovo’dan geliyor

Nintendo Switch ile yeniden ilgi kazanan taşınabilir konsol pazarı, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Steam Deck’ten sonra Lenovo da taşınabilir el konsolu hazırlıyor olabilir.

Lenovo'nun Android oyun konsolu: Legion Play Tam Boyutta Gör

2017 yılında Nintendo Switch’in tanıtılması ile, yıllardır unutulmuş olan taşınabilir konsol pazarı yeniden canlanmıştı. Yakın zamanda tanıtılan ve dikkat çeken Nintendo Switch OLED, Steam Deck ve GDP XP’den sonra Lenovo da taşınabilir konsol pazarına girebilir.

Lenovo'nun Android'li oyun konsolu: Legion Play

GBA Temp sitesinin üyelerinden birinin yanlışlıkla keşfettiği ürün, Lenovo Legion Play ismine işaret ediyor. Tasarım konusunda oldukça şık görünen Legion Play için çift renkli bir tasarım anlayışı tercih edilmiş. Görsellerde, cihazın Android tabanlı özel geliştirilmiş bir ara yüz ile geleceği belli oluyor. Ayrıca ara yüzde Geforce Now ve Google uygulamaları da gözüküyor. Cihazın USB-C ve 3.5mm giriş desteklediği de gelen bilgiler arasında. Standart bir kontrolcünün tüm tuşlarını barındıran cihazda herhangi bir kamera bulunmuyor.

Lenovo'nun Android oyun konsolu: Legion Play Tam Boyutta Gör

Ayrıca Lenovo’nun sitesinde ürüne dair bir açıklama bulunuyor. Bu açıklamaya göre Lenovo Legion Play, AAA oyunlar için geliştirilmiş ilk Android bulut servis konsolu. Cihazın 7” 16:9 FHD HDR10 destekli ekrana, çift hoparlör sistemine, çift titreşim motoruna ve 7000mAh bataryaya sahip olduğu da gelen bilgiler arasında. Cihazın işlemcisi hakkında ise hiçbir bilgi bulunmuyor ancak Snapdragon 700 serisi veya üstünü beklemek yanlış olmaz. Lenovo Legion’ın ne zaman ve hangi pazarlarda satışa sunulacağı ise şu anlık bilinmiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim