Anlık Bildirim

TikTok, blockchain tabanlı müzik platformu Auidius ile anlaştı

Dünyadaki en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, Spotify veya Apple Music yerine Ethereum ve Solana tabanlı bir müzik akışı platformu olan Audius ile ortaklık kurdu.

Rolling Stone’un haberine göre, son zamanlarda en çok indirilen uygulama unvanına sahip olan TikTok, blockchain tabanlı bir müzik platformu olan Audius ile anlaştı. TikTok’un Apple Music veya Spotify’ı tercih etmesi beklendiği için bu karar biraz şaşırtıcı oldu.

TikTok, blockchain tabanlı müzik platformu Auidius ile anlaştı Tam Boyutta Gör

Ortaklık, pazartesi günü Audius tarafından yapılan açıklamada duyuruldu. Açıklamalara göre popüler video paylaşım uygulamasına “TikTok Sounds” isimli yeni bir özellik geliyor. Audius’un kurucu ortağı Forrest Browning verdiği demeçte, kullanıcıların “tek bir tıkla” şarkılarını uygulamaya aktarabileceğini ve yayınlayabileceğini ifade etti.

Beş milyon kullanıcıya sahip

2018 yılında kurulan Ethereum ve Solana tabanlı Auidus hızla büyüyor. Uygulamanın bu ayın başlarında beş milyon kullanıcıya ulaştığını duyuruldu. Bu da onu blockchain teknolojisi ile desteklenen en yaygın uygulamalardan biri haline getirdi.

TikTok, blockchain tabanlı müzik platformu Auidius ile anlaştı Tam Boyutta Gör

Mart ayında yapılan bir açıklamada da NFT’lerin uygulamaya entegre edileceği ve bir para kazanma yöntemi olacağı duyurulmuştu.

Ayrıca Browning, açıklamalarında kullanıcıların blockchain teknolojisi ile pek ilgilenmediklerini belirtti ve şunları söyledi: “Kullanıcılarımızın %95’inin blockchain tabanlı bir platform olduğumuzdan haberi yok.”

Ortaklık açıklamasından sonra Audius’un kripto parası AUDIO’da %130’luk bir artış yaşandı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim