Anlık Bildirim

Elon Musk, Twitter’ı borsaya kapatacak iddiası

Elon Musk’ın Twitter üzerinde en büyük hissedar haline gelmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı uzmanlar Twitter’ın borsadan çekilerek kapalı bir şirket olacağını düşünüyor. 

Twitter Tam Boyutta Gör

Son günlerin en önemli gündem konusu şüphesiz ELon Musk’ın Twitter’da en büyük hissedar haline gelmesi. Twitter çalışanları ve Twitter politikalarını destekleyenler tarafından şiddetle karşı çıkılan bu hamle daha önemli bir yol haritasının ipuçları olabilir. 

Twitter borsadan çekilecek mi?

Yaklaşık 73 milyon adet hisseyi satın alarak en büyük hissedar olan Elon Musk, Cuma günü fiyatına göre 2.89 milyar dolar ödemişti ancak yüzde 27 artış ile ünlü ismin elinde Pazartesi günü 3.6 milyar dolar oluştu. 

Twitter’ı sürekli eleştiren birisinin en büyük hissedar olması elbette analiz uzmanlarını endişelendiriyor. Wall Street uzmanları Elon Musk’ın önümüzdeki dönemde daha fazla hisse alarak ağırlığını arttıracağını düşünüyor. 

Sonraki adım ise Twitter’ı borsadan çekmek olacak. Tesla’yı borsadan çekmek amacıyla ilişki kurulan Silver Lake danışmanı Egon Durban’ın Twitter yöneticisi olması bu iddiayı destekler nitelikte. Şirketi borsadan çektikten sonra kritik kararların daha rahat alınacak olması özellikle sansür politikalarında radikal değişikliklere işaret edebilir. Şimdiden bazı Twitter çalışanları Elon Musk’ı protesto ederek istifa etmeye başladı. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim