Anlık Bildirim

Valve, Steam Deck'e Windows 11 desteği getiriyor

Valve, taşınabilir oyun konsolu Steam Deck için çalışmalarını sürdürüyor. Cihazın Windows desteği ile ilgili açıklamalar yapan şirket, kullanıcılara stabil bir deneyim sunmak istiyor.

Valve, Steam Deck'in Windows desteğini onayladı Tam Boyutta Gör

Valve, yeni tanıtılan ve taşınabilir bir oyun konsolu olan Steam Deck için çalışmalara devam ediyor. Yeni konsolun duyusundan itibaren Windows desteği konusunda büyük haberler yapılması ile beraber, Windows’u ne kadar iyi destekleyeceği veya net bir şekilde çalıştırabileceği bilinmiyordu.

Valve tarafından paylaşılan yeni bilgiler, cihazın Windows 11 için destek sunacağını ve gerekli olan TPM’in etkinleştirileceğini söylüyor. Windows 11’in duyusu ile beraber Microsoft'un (Güvenli Platform Modülleri) TPM’i gerekli kılması birçok kullanıcı tarafından büyük bir tepkiye yol açmış ve eski donanımlara sahip kullanıcılar tarafından TPM çipleri kara borsada yayılmaya başlamıştı.

Tüm kütüphaneler tek konsolda toplanacak

Steam Deck tasarımcısı Gred Coomer, ''Şu anda TPM ile ilgili bir çalışma var'' açıklamasında bulundu ve şirketin Windows 10 için çok fazla odaklandığını, Windows 11 için de çalışmaların başladığını söyledi. Coomer’ın açıklamalarına göre Valve, TPM’in BIOS düzeyinde desteklendiğinden ve yeni konsolun Windows 11 ile stabil bir kullanıcı deneyimi sunduğundan emin olmak için AMD ile birlikte çalışıyor.

Steam Deck, çıkışı ile beraber Linux tabanlı bir işletim sistemi olan SteamOS ile birlikte gelecek ve Linux tarafından desteklenmeyen oyunları Proton yazılımı ile oynatabilecek. Ancak hile koruma konusunda sorunları bulunan Proton yazılımına ve SteamOS'a alternatif olacak Windows kurulumu, Xbox Game Pass, Steam’in tüm kütüphanesine ve diğer oyun mağazalarına ulaşım sağlayacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim