Anlık Bildirim

Apple Vision Pro şikayetleri bitmiyor: Ön camı çatlıyor!

Bazı Apple Vision Pro kullanıcıları, hiçbir neden olmadan ön camda çatlak oluştuğuna dair şikayetlerini paylaşmaya başladı. Çatlak, Vision Pro'nun burna denk gelen kısmında net bir şekilde görülüyor.
apple vision pro ön cam çatlak Tam Boyutta Gör
Apple Vision Pro’yu deneyimleyenlerden bazıları ağır olması, baş ağrısı yapması vb. sorunlarla cihazı iade ederken, bazıları kullanmaya devam ediyor. Apple’ın ilk karma gerçeklik gözlüğünü kullananların yeni şikayeti; ön camda çatlak oluşması. Kullanıcıların bildirdiğine göre, hiç düşürülmemesi veya yanlış kullanılmamasına rağmen Vision Pro’nun ön koruyucu camının ortasında ince bir çatlak oluşuyor.

Apple Vision Pro, sıfır köşeye ve her yerinde özel parçalara sahip, hassas bir şekilde üretilmiş bir cihaz. Ön cam, takip kameraları için lens görevi görecek şekilde kesilmiş tek bir tabaka. Paylaşılan tüm görsellerde belirgin bir biçimde burun köprüsü bölümünde dikey kılcal çatlak oluştuğu görülüyor. Bu sorunu yaşayan kullanıcılar, Vision Pro’yu harici bataryaya bağlayıp (yumuşak ön koruyucu takılı olarak) gece boyunca bırakmalarının ardından çatlağın aniden ve görünürde bir neden olmaksızın oluştuğunu belirtiyor.

Apple’ın dokümanlarına göre, Apple Vision Pro, kullanılmadığı zamanlarda e-posta, fotoğraf ve diğer verileri senkronize etmek için harici bataryadan güç almaya devam ediyor. Gözlük, 24 saat boyunca takılmazsa otomatik olarak kapanıyor.

Onarım ücreti 800 dolar!

AppleCare kapsamında, koruyucu camın onarımı için Apple’ın istediği ücret 300 dolar. AppleCare kapsamı dışında 800 dolar. Apple, donanım sorunu olduğu bilinen ürünler için özel onarım programları açar ancak şu anda bu sorun çok yaygın olmadığından Apple’ın üretimden kaynaklanıp kaylanmadığını incelemesi pek olası görünmüyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim