Anlık Bildirim

AMD EPYC Milan-X benchmark testlerini yıkıyor

Microsoft’un Azure sunucularında yerini alan EPYC Milan-X işlemcilerinin benchmark skorları göz dolduruyor. Müşteri sistemlerinde rekor performans değerleri elde edildi.

EPYC Milan-X benchmark Tam Boyutta Gör

AMD’nin dün tanıttığı EPYC Milan-X sunucu işlemcileri aslında bir süredir kullanımda. AMD’nin en büyük müşterisi haline gelen Microsoft, Azure altyapısını Milan-X işlemcileri ile güncelliyor. Müşterilerine sunduğu sanal makine yapılarında da benchmark testleri gerçekleştiriyor. 

EPYC Milan-X benchmark skorları

Microsoft’un derlediği verilere bakacak olursak Zen 3 çekirdeklerini temel alan orijinal EPYC Milan işlemcilere göreEPYC Milan-X yüzde 42-51 arasında daha düşük bellek gecikmesi sunuyor. 3D Infinity Cache istif ön bellek teknolojisi bu noktada önemli bir katkı sunuyor. 

Siemens Simcenter sunucularından gelen verilere göre ise EPYC Milan-X işlemciler 2.56 birim performans değerine ulaşmış. Intel Skylake mimarisinin 1 birim olarak alındığı sonuçlarda EPYC Milan ise 2.16 birim performans sergiliyor. Ansys sunucularında ise farklı senaryolara göre EPYC Milan-X işlemcisi 3.19 birim performans ulaşabiliyor. En yüksek performans ise 4.05 birim performans ile OpenFOAM sunucularında elde edilmiş. 

Microsoft müşterilerine 5 farklı çekirdek ölçeklemesi sunuyor. 64 çekirdeğe kadar ölçeklenen işlemciler ile bir sunucu toplamda 128 çekirdeğe ulaşıyor. Microsoft yönetim ihtiyaçları için her sunucudan belirli çekirdekleri ayırıyor. Böylece 120-96-64-32-16 çekirdek seçenekleri oluşuyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim