Anlık Bildirim

Hepsiburada, NASDAQ borsasında işlem gören ilk Türk şirketi oluyor

Hepsiburada, ABD'nin NASDAQ borsasında halka arz için SEC'e beyannamesini sundu. Halka arz fiyatının hisse başına kaç dolar olacağı hakkındaki beklenti açıklandı.

Hepsiburada'nın NASDAQ hisse fiyatları ne kadar olacak? Tam Boyutta Gör

2000 yılında kurulan e-ticaret platformu Hepsiburada, büyük bir adıma imza atıyor. Yerli e-ticaret devi, ABD’nin NASDAQ Borsası'nda halka arza hazırlanıyor. Daha önce hiçbir Türk şirketi NASDAQ borsasında işlem görmedi. Hepsiburada ilk olacak.

Yatırımcı görüşmelerini başlattı

Hepsiburada, 56,740,000 adet B Grubu hisse senedini halka arz etmek için Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu. Bu adımla birlikte Hepsiburada, NASDAQ Borsası’na kote olacak hisseleri temsil eden B Sınıfı hisselerinin halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattı. NASDAQ borsasında HEPS kısaltması ile işlem görmek üzere başvurduğunu duyuran Hepsiburada’nın ilk halka arz fiyatının hisse başına 11 dolar ile 13 dolar arasında olması bekleniyor.

Morgan Stanley & Co. LLC, J.P. Morgan Securities LLC and Goldman, Sachs & Co. LLC, Hepsiburada halka arzıyla ilgili lider aracı kurumlar olarak görev yaparken, BofA Securities, Inc. ve UBS Securities LLC de alt aracı kurumlar olarak hizmet verecek.

Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması halinde, Hepsiburada, NASDAQ borasında işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olarak Türkiye tarihinde bir “ilk”e imza atacak. Hepsiburada hisselerini elinde bulunduran Doğan ailesi ve ABD’li Templeton, şirketin kontrolünü Hepsiburada’nın kurucusu Hanzade Doğan Boyner’e verdi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim