Anlık Bildirim

Microsoft'un Xbox oyunlarını iOS'a getirmekte başarısız olduğu ortaya çıktı

Game Pass sistemine yatırımlarına devam eden Microsoft'un, özel oyunlarını iOS'a getirmek istediği ancak başarısız olduğu ortaya çıktı. Şirket oyuniçi ödemeler sebebiyle Apple engeline takıldı.
1

iOS'a gelebilecek Xbox oyunları Apple engeline takıldı Tam Boyutta Gör

TheVerge tarafından sızdırılan e-postalara göre, Xbox iş geliştirme başkanı Lori Wright'ın, iOS kullanıcıların depolama alanını işgal etmeden Microsoft oyunlarına ulaşmasını sağlayacak bulut tabanlı Game Pass uygulamasını Apple’a sunduğu ortaya çıktı.

Microsoft'un çözüm arayışı devam ediyor

Geçtiğimiz yıl Microsoft ve Google gibi şirketlerin oyunlarını iOS platformuna sunabilmeleri için yönergelerini revize eden Apple, gereksinimler arasına sunulacak her oyunun indirilebilecek bir uygulama olması şartını eklemişti. iOS kullanıcıları için Xbox’a özel içerikler de sunmayı teklif eden Wright, Apple’dan şirketin bulut teknolojisini her oyun için ayrı uygulama olarak sunmasını gerektiği yanıtını aldı.

Ayrıca Apple, Microsoft'un önerisinin App Store İnceleme Yönergelerine uymadığını ve uygulama içi satın alma kullanımının yalnızca uygulama içindeki ek özelliklerin veya işlevlerin kilidini açmak için kullanılabileceği yanıtını verdi.

Alınan geri dönüşler ile beraber geliştirme odağını değiştiren Microsoft, günümüzde xCloud'u Safari üzerinden iOS kullanıcılarına sunuyor.Bunun yanı sıra Xbox Cloud Gaming’in Kurumsal Başkan Yardımcısı Kareem Choudhry, Microsoft'un "oyunların App Store'a girmesine izin verecek uygun çözümler aramaya devam edeceğini" dile getirdi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim