Anlık Bildirim

Facebook’un çatı şirketi Meta, daha fazla çalışanı işte çıkartmayı planlıyor

Instagram ve Facebook’un çatı şirketi Meta, ekonomik sebeplerden dolayı daha fazla çalışanı işten çıkartabilir. Firma zaten bir süre önce 11.000 çalışanı işten çıkartacağını duyurmuştu.
Meta, daha fazla çalışanı işte çıkartmayı planlıyor Tam Boyutta Gör
Geçen yılın Kasım ayında Meta, "daha yalın ve daha verimli" bir şirket olmanın bir yolu olarak dünya çapında 11.000'den fazla çalışanını işten çıkardı. Ancak Instagram ve Facebook’un çatı şirketi Meta tarafından gelen haberler şirketin önümüzdeki haftalarda iş gücünü daha da azaltacağını gösteriyor.

Meta'da sular durulmuyor

Financial Times tarafından hazırlanan bir raporda, Meta’nın ikinci bir işten çıkarma sürecine başlayacağından bahsedildi. Bununla birlikte şirket içindeki bazı ekiplerin bütçesinde de kesintilere gidileceği söyleniyor. Tüm bu bilgiler ışığında şirket yöneticilerinin, önlerini göremedikleri için bazı projeleri gerçekleştiremedikleri de söyleniyor.

Birkaç hafta önce Meta CEO'su Mark Zuckerberg, 2023'ün şirket için "verimlilik yılı" olacağını söylemiş ve "daha güçlü ve daha çevik bir organizasyon” olacaklarını ifade etmişti. Ancak, konuya aşina olan bir Meta çalışanı aynı fikirde görünmüyor. Çalışana göre Meta’daki durum halen tam bir karmaşa. Öte yanda şimdilik bu planlanan daha doğrusu iddia edilen ikinci işten çıkarmanın boyutu ve kapsamı henüz belirsiz.

Meta, son zamanlarda toplu işten çıkarmalar gerçekleştiren teknoloji şirketlerinden sadece bir tanesi. Çalışanlarına veda eden diğer şirketler arasında Microsoft, Twitter, Amazon, Google, Spotify, Disney ve dahasını da sayabiliriz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim