Anlık Bildirim

Microsoft, Xbox Live'daki güvenlik açıklarını bulanlara 20 bin dolara kadar ödül verecek

Yazılım devi Microsoft, ödül programını genişletiyor. Yapılan açıklamalara göre Xbox Live platformunda güvenlik açığı ve hata bulan kişilere 20 bin dolara kadar ödül dağıtılacak.
Oy Ver

Microsoft, Xbox Live'daki güvenlik açıklarını bulanlara 20 bin dolara kadar ödül verecek Tam Boyutta Gör

Şirketler, karmaşık olarak adlandırılabilecek sistem ve cihazlarını güvence altına alabilmek için kullanıcıları, ödül karşılığında güvenlik açıklarını bulmaya teşvik eder. Bu açıkların kötüye kullanımından doğacak olası zararları en aza indirmek isteyen şirketlerden birisi olan Microsoft ödül programını genişletmeye karar verdi.

Microsoft ödül programını genişletti

Google geçtiğimiz yıl hata ödül programıyla 6.5 milyon dolar dağıtmış ve Apple ise bu uygulamasını iOS hatalarının yanı sıra macOS hatalarını da kapsayacak şekilde genişletmişti. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket Xbox Live sisteminde bir güvenlik açığı bulabilen herkese ödül dağıtacak.

Microsoft, Xbox Live'daki güvenlik açıklarını bulanlara 20 bin dolara kadar ödül verecek Tam Boyutta Gör

Hatanın kritiklik durumuna göre 500 ila 20 bin dolara kadar çıkan bu ödül programına katılmak için kullanıcıların bir Xbox ağ hesabına sahip olmaları ve Xbox Game Pass veya Xbox Live Gold içeren bir Xbox'a erişimlerinin olması gerekiyor. Kullanıcıların bulacakları güvenlik açıklarını ise yazılı ve videolu şekilde şirkete göndermeleri gerektiği ifade edilmiş. Microsoft'un ödül programı ile ilgili daha fazla ayrıntı için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim