Anlık Bildirim

Sesli mesaj hizmetine yeni düzenlemeler geliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan yeni kararlara göre abonelerin sesli mesaj hizmetini açıma/kapama işlemleri kolaylaştırılacak ve ücretsiz bildirim yapılacak.

Sesli mesaj öncesi bildirimler ücretsiz olacak Tam Boyutta Gör

Kullanıcının ulaşılamadığı durumlarda karşı tarafın sesli olarak mesaj iletmesini ve kullanıcının da bunu ulaşılabilir olduğunda dinlemesini sağlayan sesli mesaj hizmetine önemli düzenlemeler getiriliyor. 

Sesli mesajlara yeni düzenleme

Anadolu Ajansı tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) dayandırılan bilgilere göre sesli mesaj hizmetinin sunulmasına yönelik olarak Kurul kararları alındı. Bunların bazıları kısa sürede bazıları ise yıl sonunda yürürlüğe girecek. 

Abonelerin hatlarını kolay ve ispatlanabilir yöntemle sesli mesaj hizmetine açık veya kapalı hale getirebilmelerine yönelik imkân sağlanacak. Bu kararın 1 ay içerisinde uygulanacağı belirtildi. 

Diğer taraftan sesli mesaj bırakılması/dinlenmesi kaynaklı yapılacak ücretlendirmeler öncesinde, hizmet nedeniyle oluşabilecek ücret bilgisini içeren bilgilendirme anonsu açık ve anlaşılır şekilde ücretsiz olarak abonelere verilecek. Anonsu müteakip yapılacak tuşlama veya benzeri verilecek onay sonrasında ücretlendirme başlayacak.

Uluslararası dolaşımda sesli mesaj bırakma/dinleme hizmetinden yararlanmak isteyen abonelerden, uluslararası dolaşımdan kaynaklanan ücretlendirmeler de dahil olmak üzere hizmete ilişkin açık ve anlaşılır bilgilendirilmelerini müteakip ispatlanabilir onayları alınacak. Bu iki kararın 6 ay sonra yani Aralık ayında uygulanması bekleniyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim