Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  tüik

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  2 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  1 VİDEO 7 HABER

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  YILDA 7 İÇERİK
  Bilgisayarlara son 1 yılda yüzde 80'in üzerinde zam
  Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ortalama bilgisayar fiyatlarında son 1 yılda yüzde 80.7 oranında artış meydana geldi. Tablet bilgisayar fiyatları yüzde 42.8 oranında artış gösterdi.
  8,8b 206
  Trafiğe kaydı yapılan araç sayısı Ağustos 2020'de yüzde 165 arttı
  TÜİK verilerine göre Ağustos'ta trafiğe kaydı yapılan otomobillerde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 190 artış yaşandı. Bir önceki ay ile kıyasladığımızda ise yüzde 31,9 düşüş söz konusu.
  6,1b 22
  Türkiye'de internetten alışveriş yaygınlaşıyor
  TÜİK verilerine göre, 2020 yılında Türkiye'de internet kullanım oranı yüzde 79'a yükseldi. Bununla birlikte internet üzerinden alışveriş yapma oranların da da artış görüldü.
  1,6b 15
  Türkiye'nin yılın ilk yarısında en çok maske sattığı ülkeler belli oldu
  TÜİK, Türkiye'nin koronavirüs salgınının etkili olduğu 2020 yılı Ocak-Haziran dönemindeki tek kullanımlık maske ihracatına ilişkin istatistikleri paylaştı.
  5,9b 35
  Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı Mayıs'ta yüzde 29,6 arttı
  TÜİK tarafından paylaşılan veriler ışığında, Mayıs 2020'de trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısını ve Mayıs ayında trafiğe çıkan otomobillerin markalara göre dağılımını sizler için derledik.
  2,7b 20
  Trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısı Nisan'da yüzde 44 azaldı
  Salgının otomotiv sektörüne etkileri Nisan ayı verilerinde görülmeye devam ediyor. TÜİK tarafından paylaşılan verilere göre, trafiğe kaydı yapılan taşıt sayısında yüzde 50'ye yakın düşüş söz konusu.
  1,4b 9
  Türkiye'de motosiklet satışlarındaki düşüş sürüyor
  TÜİK verilerine göre trafiğe kaydı yapılan motosiklet sayısındaki düşüş 2020 yılı Ocak-Mart döneminde de devam etti. Yeni gümrük vergisinin de fıyatlara yansımasıyla bu düşüşün artması bekleniyor.
  3,8b 27
  Yeni yılda MTV ve trafik cezalarına ne kadar zam gelecek?
  MTV gibi bazı vergiler ile harç ve cezalarda yapılan yıllık artışta referans olarak kullanılan 2019 yılı yeniden değerleme oranı belli oldu. İşte yeni yılda MTV ve cezalara gelecek zam oranı:
  6,6b 30
  Türkiye'de internet kullanıcısı artıyor
  Onur Seven 1 yıl
  TÜİK verileri Türkiye'de bu yıl itibarıyla 16-74 yaş grubundaki kişilerin internet kullanım oranında artış olduğunu gösteriyor. İnternet erişim imkanına sahip hanelerin oranı da yükseldi.
  3,6b 9
  2si1 | 2005'ten 2019'a Türkiye'de fiyat değişimi
  Mesut Çevik 2 yıl
  TÜİK, 2005'ten 2019'a kadar olan zaman diliminde elektronik eşyaların fiyat değişim oranlarını yayınladı. Ayrı raporda 2018 Mayıs ayıyla 2019 Mayıs ayı fiyat karşılaştırması da var sonuçlar üzücü.
  6b 37
  2005 yılından bugüne Türkiye'deki teknolojik ürünlerin fiyat değişimi
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  Türkiye'de 2005 yılından bu yana teknolojik ürünlerin fiyatı ne kadar artış gösterdi? TÜİK verilerine göre teknolojik ürünler için ödediğimiz ortalama fiyat istatistikleri haberimizde:
  41,6b 162
  Türkiye’nin gelir dağılımı istatistikleri belli oldu
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  Türkiye'de şehirlere göre dağılım istatistikleri açıklandı. TÜİK tarafından yapılan araştırmaya göre ortalama gelirin en yüksek olduğu il İstanbul oldu. İşte araştırmanın göze çarpan maddeleri:
  18,3b 26
  Girişimlerin bilişim teknolojileri kullanımı 2018'de geriledi
  Furkan Babur 2 yıl
  TÜİK'in Girişimlerde Bilişim Teknolojileri Kullanım Araştırması sonuçlarına göre 2018 yılında girişimlerin; internet erişimine ve web sayfasına sahiplik oranı geçen yıla kıyasla geriledi.
  2,1b
  Trafiğe kayıtlı araç sayısı 23 milyona dayandı
  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından paylaşılan verilere göre 2018 yılının haziran sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyonu geçti. Yılın ilk yarısında 537 bin araç trafiğe katıldı
  2,1b 9
  Türkiye’de en sık görülen ölüm nedenleri belli oldu
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  TÜİK, 2017 yılı verilerine ilişkin ölüm nedenleri istatistiklerini yayınladı. Bu istatistiklere göre ölümlerin büyük bölümüne dolaşım sistemi hastalıkları neden oluyor.
  4,3b 27
  Türk Lirası'nın satın alma gücündeki bölgesel farklılıkları belirlendi
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Bölgesel Satınalma Gücü Paritesi (BSGP) 2017 Araştırması"nın sonuçlarını açıkladı. Genel tüketim harcamalarında İstanbul, en pahalı bölge oldu.
  5,8b 28
  Ülkemizde geçtiğimiz yıl ithal edilen powerbank sayısı telefonları geçti
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre 2017'de yaklaşık 20 milyon adet taşınabilir şarj cihazı ithal edildi. Türkiye'de ve dünyada taşınabilir şarj cihazı pazarı ile ilgili istatistikler:
  3,8b 15
  Ar-Ge harcamaları bir önceki yıla göre yüzde 20 arttı
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  TÜİK, "2016 Yılı Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri Araştırması" istatistiklerini yayınladı. Türkiye'de ne kadar Ar-He harcaması yapıldığı ve Ar-Ge harcamalarının sektörlere göre dağılımı belli oldu
  2,9b 15
  İstanbul’da 100 m2 ev için hiç harcamadan 12 yıl çalışmak gerekiyor
  Yusuf Akbaş 3 yıl
  TUVİMER'in araştırmasına göre bir yıllık geliriyle bir konutun 8 metrekaresini alabilen İstanbullunun, 100 metrekarelik bir konut için hiç harcama yapmadan 12,5 yıl çalışması gerekiyor.
  8b 144
  Ülke bütçesinden Ar-Ge faaliyetlerine ayrılan ödenekler açıklandı
  Yusuf Akbaş 4 yıl
  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ülke bütçesinden Ar-Ge faaliyetlerine yönelik yapılan harcamalara dair istatistikler yayınladı. Türkiye'de merkezi yönetim bütçesinden araştırma ve geliştirmeye geçti
  4,4b 23
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim