Anlık Bildirim

Twitter, iki adımlı doğrulama için sms ücreti alacak

Twitter, iki adımlı doğrulama özelliğinin Blue abonelerine özel olacağını duyurdu. Twitter iki faktörlü kimlik doğrulama kaldırılacaksa hesap güvenliği nasıl sağlanacak?
twitter iki adımlı doğrulama sms ücreti Tam Boyutta Gör
Twitter, iki adımlı kimlik doğrulama için sms kullanımını ücretli yaptı. Twitter’da SMS ile iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanabilmek için artık Twitter Blue abonesi olmak gerekiyor. Kullanıcılar, hesaplarının güvenliğini sağlamak için Google Authenticator gibi üçüncü parti kimlik doğrulama uygulamalarını kullanmak zorunda.

twitter iki adımlı kimlik doğrulama blue aboneleri Tam Boyutta Gör
20 Mart’tan itibaren SMS aracılığıyla iki faktörlü kimlik doğrulamanın kullanımı için Twitter Blue aboneliği gerekecek. Twitter, son tarih itibarıyla hâlâ Blue aboneliği  almamış tüm kullanıcılar için iki faktörlü kimlik doğrulamayı otomatik olarak kapatacak. Zaten şu anda uygulama açıldığında çıkan uyarı mesajında doğrudan kapatmaya yönlendiriliyor.

Twitter, SMS bazlı kimlik doğrulamanın kötü niyetli kişiler tarafından istismar edildiğini söylüyor. Fiziksel güvenlik anahtarları veya kimlik doğrulama uygulaması kullananlar için Blue aboneliğini zorunlu kılma gibi bir durum söz konusu değil; en azından şimdilik…

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim