Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  uyku

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  2 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  2 HABER 1 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  YILDA 2 İÇERİK
  Yapılan çalışmalara göre pandemi sürecinde uyku problemleri artış gösteriyor
  The University of Ottowa in Canada kurumu araştırmacıları 16 yaşın üzerinde 5525 kişinin 3 Nisan 2020 ile 24 Haziran 2020 tarihleri arasındaki uyku alışkanlıklarını inceledi. Sonuçlar yayımlandı.
  1,4b 4
  Göz hareketlerini monitörize edebilen maske geliştirildi
  Yeni geliştirilen maskenin tek bir şarj ile 8 saat çalışabildiği belirtiliyor ancak bilim insanları yeni maskenin geliştirildiğinde bu sürenin 3 güne kadar çıkabileceğini belirtiyor.
  1,5b 1
  Safran tüketiminin uyku kalitesini artırdığı tespit edildi
  Çift kör olarak yapılan araştırma süresince 63 gönüllü deneğe 28 gün boyunca 14-mg preparat veya plasebo tedavisi verildi. Denekler Uykusuzluk Şiddet Ölçeği'ne göre değerlendirildi.
  3,6b 10
  Melodik alarm tonları zindeliği artırıyor
  RMIT University kurumu araştırmacıları tarafından yürütülen ve 1 yıl süren çalışmada 50 kişilik araştırma gurubu oluşturuldu. Katılımcılar kullandıkları alarm tonlarını çevrimiçi olarak bildirdi.
  1,6b 4
  Android Q’da telefona baktığınız sürece ekranınız kapanmayacak
  Android Q’nun Beta 4 sürümü ile “Screen attention” isminde yeni bir özellik fark edildi. Telefonunuza baktığınız sürece ekranınız kapanmıyor. Detaylar haberimizde.
  7b 30
  Geç saatlerde başlayan dersler akademik başarıyı artırıyor
  Gökhan G. 2 yıl
  Uyku ve akademik başarı üzerine bugüne kadar yapılmış en kapsamlı çalışmanın sonuçları açıklandı. Erken saatlerde okula gitmek başarıyı ne kadar etkiliyor? Detaylar haberimizde.
  8,1b 10
  Uykusuzluk sinirli olmamıza neden oluyor
  Gece uykusunu tam almayan kişilerin daha saldırgan ve sinirli olduğu dikkatimizi çekmiştir. Yapılan bir çalışma ilk kez uykusuzluğun insanların sinirli olmasına neden olduğunu ortaya koydu.
  5,8b 8
  Uyku, öğrenciler için neden çok önemli?
  Mertcan Erice 3 yıl
  Haberimizi okuduktan sonra fark edeceksiniz ki, uyku sadece öğrenciler için değil herkes için fazlasıyla önemli. Öğrenilen bilgilerin hafızada pekişmesinde düzenli uykunun rolü büyük.
  3,1b 4
  Kalitesiz uykuyla depresyon arasındaki nörolojik mekanizma tespit edildi
  Kalitesiz ve verimsiz bir uykunun kişiyi gün içerisinde daha depresif bir hale soktuğu herkesçe bilinir. Bilim adamları bu durumun nörolojik mekanizmasını buldular.
  3,5b 4
  Bilim adamları rüyaların gerçek amacını anlamaya başladı
  Rüyaların gizemli kapıları aralanmaya başladı. Araştırmacılar, rüyaların gündelik hayatta yaşanan duygusal olayların etkilerini azaltan terapi etkisi yaptıklarını keşfettiler.
  22,9b 18
  Uykusuz kalmanın maliyeti milyarlarca dolar
  Uykusuzluk, toplumun büyük kısmını etkileyen ve ciddi sağlık sorunlarına neden olan çağımız hastalıklarından biri. Yapılan araştırma göre uykusuzluğun ekonomik maliyeti de oldukça yüksek.
  4,8b 15
  Jet Lag kansere sebep olabilir
  Bir çoğumuzun sıkça ihmal ettiği bir nokta şüphesiz uyku düzeni. Peki bu durum uzun vadede kansere sebep olabilir mi? Konuya dair yapılan araştırmanın detayları haberimizde:
  3b 8
  Uyku apnesi için yeni tedavi yöntemi
  Furkan Babur 3 yıl
  ABD Gıda ve İlaç Dairesi, uyku apnesinin tedavisi için yeni bir tedavi yöntemini onayladı. Yöntem implante edilebilir bir cihazın kullanımına dayanıyor.
  4,4b 3
  10 dakika içinde uyuma garantisi veren akıllı gözlük
  Furkan Babur 4 yıl
  Sağlık ekipmanları geliştiren Sana Health isimli şirket uyku sorunu yaşayanlara 10 dakika içinde uyuma garantisi veren uyku gözlüğünü sunuyor. Gözlüğün fiyatı ise 400$.
  8,2b 61
  Tesla sürücüsü otomatik pilottaki aracıyla otoyolda uyurken yakalandı
  Onur Seven 5 yıl
  Geçtiğimiz günlerde internete düşen kısa bir video, Tesla Model S sürücüsünün otomatik pilot moduna aldığı aracıyla otoyolda seyir halindeyken direksiyon başında uyuya kaldığını gösteriyor.
  22,8b 94
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim