Anlık Bildirim

OpenAI geri adım attı; ChatGPT, İtalya’ya geri döndü

İtalya’nın ulusal veri koruma otoritesi GPDP, geçtiğimiz ay veri güvenliği nedeniyle ChatGPT’yi yasaklamıştı. Şimdi OpenAI geri adım atarak yasağı kaldırttı ve ülkeye geri döndü.
Yasak kalktı! ChatGPT, İtalya’ya geri döndü Tam Boyutta Gör
İtalya’nın veri koruma otoritesi GPDP, çeşitli gizlilik ve veri güvenliği eksiklikleri nedeniyle Mart ayının sonunda popüler yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’yi yasaklama kararı almıştı. ChatGPT’nin arkasındaki firma olan OpenAI, İtalyan düzenleyiciyi memnun etmek için gerekli değişiklikleri uyguladığını belirterek hizmeti erişime tekrar açtı.

OpenAI gerekli düzenlemeleri yaptı

OpenAI tarafından sağlanan bir açıklamada "ChatGPT, İtalya'daki kullanıcılarımız tarafından yeniden kullanılabilir. Onları tekrar ağırlamaktan heyecan duyuyoruz ve mahremiyetlerini korumaya kararlıyız." OpenAI, İtalyan veri koruma otoritesinin AI yazılımı üzerindeki yasağı kaldırmak için 30 Nisan'a kadar yerine getirilmesini istediği bir dizi koşulu yerine getirdiğini söyledi.

Yasak kalktı! ChatGPT, İtalya’ya geri döndü Tam Boyutta Gör
Değişiklikler arasında AB vatandaşlarının Avrupa'nın Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kapsamında kişisel verilerini kaldırmak için gönderebilecekleri yeni bir form bulunuyor. Ayrıca kayıt sırasında kullanıcıların yaşlarını doğrulayan bir araç da kullanıma alındı. Bununla birlikte OpenAI, kişisel verileri nasıl topladığını özetleyen bir makaleyi de yayına aldı.

Şimdiye kadar, bu değişikliklerin hiçbiri ChatGPT'nin İtalya'daki işleyişini önemli ölçüde değiştirecek gibi görünmüyor. Ancak OpenAI'ın başka zorluklarla karşılaşacağı neredeyse kesin. İspanya, Kanada ve diğer ülkeler, büyük dil modelinde eğitim verilerinin nasıl toplandığı ve bu modelin kullanıcılar için hangi bilgileri ürettiği de dahil olmak üzere uygulama hakkında soruşturma açtı veya açmayı düşünüyor. Öte yandan Avrupa Birliği, OpenAI gibi şirketlerin araştırmalarını düzenleyecek Yapay Zeka Yasası üzerinde çalışıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim