Anlık Bildirim

Youtube, videolardaki denetimleri sıkılaştırdığını açıkladı

Popüler video platformu Youtube, videolardaki denetimi sıkılaştıracağını açıkladı. Şirket yeni kuralları ihlal eden hesapların para kazanamayacağını ve hatta kapatılabileceğini duyurdu.
Oy Ver

Youtube, videolardaki denetimleri sıkılaştırdığını açıkladı Tam Boyutta Gör

Google sahibi olduğu Youtube platformundaki kuralları daha da sıkı bir hale getireceğini duyurdu. Bundan böyle birini tehdit veya taciz eden içerikteki videolar silinecek ve kanallara yaptırımlar uygulanacak.

Kanallar açılmamak üzere silinecek

Bu tür içerikleri yayınlayan kullanıcılar veya Youtuber'ların öncelikle videoları silinerek, para kazanma özellikleri kapatılacak. Eğer buna rağmen aynı şekilde videolar yayınlamaya devam ederse kanalları bir daha açılmamak üzere Youtube'dan silinecek. Bundan önceki dönemde Youtube bu tür içerikleri barındıran kanallara çok fazla yaptırım uygulamıyordu ancak gittikçe artan şikayetler şirketin bu kararı almasında etkili oldu.

Youtube, videolardaki denetimleri sıkılaştırdığını açıkladı Tam Boyutta Gör

Örneğin artık bir oyundaki karakterin yüzünü gerçek bir kişiyle değiştirip şiddet uygulamak bile kural ihlali sayılacak. Ayrıca din, ırk veya cinsel yönelime bağlı olarak kötü niyetli söylemler de artık Youtube'un radarına takılan diğer davranışlardan birkaçı diyebiliriz. Şirket, alınan bu kararların, öncelikle Youtube platformunun özgür yapısını kötüye kullanan kanal ve kullanıcıları etkileyeceğini belirtiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim