Deprem Haberleri

Etiket
Son dakika deprem haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm deprem gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
3 HF.

GİRİLEN İÇERİKLER
2 VİDEO 50 HABER 1 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
AYDA 1 İÇERİK

Güncel Deprem Haberleri 📰

Son dakika deprem haberleri de dahil olmak üzere deprem ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 2 video, 1 galeri ve 47 adet deprem haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 3 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

deprem İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel deprem haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Xiaomi'nin erken uyarı sistemi, 4.0 ve üzeri 35 depremi kullanıcılara başarıyla bildirdi haberi ile AFAD hayati uyarı bildirimi nedir? Nasıl açılıp kapatılır? haberi olmuştur. Ayrıca en çok tartışılan haber 💬 Depremdeki kesinti nedeniyle 2 kişiden 1’i operatörünü değiştirmeyi düşünüyor iken, konuyla ilgili en güncel gelişmelere ise 🆕 AFAD hayati uyarı bildirimi nedir? Nasıl açılıp kapatılır? başlıklı içerikte yer verilmiştir.

Deprem Etiketiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son deprem haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Deprem Hakkında 🏠

Deprem, yer sarsıntısı, seizma veya halk arasında zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Sismik aktivite ile kastedilen meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler sismograf ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da sismoloji denir. Depremin büyüklüğü Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenir. Bu ölçeğe göre 3 ve altı büyüklükteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü büyüklükteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yeryüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir.

Dünya yüzeyinde gerçekleşen depremler kendilerini bazen sallantı bazen de yer değiştirme şeklinde göstermektedir. Bazen yeryüzüne yakın bir noktada güçlü bir deprem gerçekleştiğinde tsunamiye sebep olabilir. Bu sarsıntılar ayrıca toprak kayması ve volkanik aktiviteleri de tetikleyebilir.

Genel olarak deprem sözcüğü herhangi bir sismik olayın -Doğal bir fenomen olarak gerçekleşmiş veya insanların sebebiyet verdiği- ürettiği sismik dalgaları adlandırmak için kullanılır. Depremler genellikle kırıkların (fay hatları) çatlamasıyla oluşur. Bunun yanı sıra volkanik faaliyetler, toprak kaymaları, mayın patlamaları veya nükleer testler sonucunda da deprem gerçekleşebilir.

Deprem hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Deprem Haberleri ile İlgili Aramalar

afad deprem
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim