Hyundai Haberleri

Etiket
Son dakika hyundai haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm hyundai gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
4 GÜN

GİRİLEN İÇERİKLER
4 VİDEO 195 HABER 41 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 1 İÇERİK

Güncel Hyundai Haberleri 📰

Son dakika Hyundai haberleri de dahil olmak üzere Hyundai ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 4 video, 41 galeri ve 150 adet Hyundai haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 10 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

Hyundai İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Hyundai haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 2022 Hyundai Ioniq 5 Türkiye'de! İşte fiyatı ve özellikleri haberi ile 2022 Hyundai Staria Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri haberi olmuştur. Ayrıca en çok tartışılan haber 💬 Hyundai i20 N Türkiye'de: İşte fiyatı ve özellikleri iken, konuyla ilgili en güncel gelişmelere ise 🆕 Skytech ve Hyundai televizyon grubunda iş birliğine imza attı başlıklı içerikte yer verilmiştir.

Hyundai Etiketiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son Hyundai haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Hyundai Hakkında

Hyundai Motor Company, Güney Kore merkezli çok uluslu otomotiv firması. Korece Hyundai kelimesinin Türkçe karşılığı çağdaş, modern anlamındadır. Kia Motors (33,88 %), Genesis Motors, Hyundai Motor Group'un kuruluşudur. Hyundai, aralarında inşaat müteahhitliği, otomobil, gemi yapımı, sigortacılık, elektronik, lojistik de bulunan pek çok alanda etkinlik göstermektedir.

1967 yılında Güney Kore Ulsan’da Chung Ju Yung , Hyundai Motors firmasını HMC adıyla adıyla kurarak İngiltere'den kit halinde gelen Ford Cortina modeli arabaları monte etmeye başlamıştır.

Chung Ju Yung gelişmelerinin sektöre farklı bir açıdan bakan bir yabancı tarafından gerçekleştirileceğine inanıyordu. Yabancılara pek de olumlu bir gözle bakmayan bir kültürde bu riskli bir tercihti. Yung bu riski göze aldı ve tercihi İngiltere’den George Turnbull oldu.

Turnbull, Kore'ye 1974 başlarında geldi ve kendisine Ulsan'da bir otomobil fabrikası kurarak ilk arabasını iki yıl içinde üretme görevi verildi. Otomobil üretimi için gelişmiş bir alt yapısı olmayan bir ülkede bu, gerçekleşebilmesi güç bir görevdi. Koreli anlayışı, kurulan fabrikasının ısıtma sisteminin; ancak proje kâra geçtikten sonra gündeme gelebileceğini öngörmekteydi. Turnbull yönetimi kâr etmeyi beklemeden ısıtma sistemi monte etmeye güç razı edebildi. Güç şartlara rağmen iki yıl sonra Hyundai Pony, ilk Güney Kore halk arabası olarak üretim hattından satışa geçebildi. Bir Koreli ve bir İngiliz elele vererek Güney Korelilerin yaygın bir şekilde satın alıp kullanabileceği bir otomobili hayata geçirdiler.

Hyundai hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim