Formula 1 Haberleri

Etiket
Son dakika formula 1 haberleri DH’de. Geçmişten bugüne (), formula 1 hakkında bilgi ve güncel haberleri buradan takip edin! Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
1 HF.

GİRİLEN İÇERİKLER
7 VİDEO 92 HABER 10 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
AYDA 4 İÇERİK

Formula 1 Son Dakika Haberleri

Güncel Formula 1 Haberleri Takip Edin 📰

Son dakika formula 1 haberleri de dahil olmak üzere formula 1 ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, bu sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 7 video, 10 galeri ve 75 adet formula 1 haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 4 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

formula 1 İle İlgili Son Haberler Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel formula 1 haberleri içinde dikkat çeken gelişmeler şöyle 🔽

Anlık Formula 1 Gelişmeleri DH’de 📢

Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesi www.donanimhaber.com'da, yeni formula 1 haberlerini takip etmek isteyenler için her yıl olduğu gibi 2023’te de sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Dilerseniz son formula 1 haberlerini okuduktan sonra, Otomobil İnceleme ve Videoları da izleyebilirsiniz.

Son Dakika Formula 1 Haberleri DonanımHaber'de 🏁

"Formula 1 haberlerinde neler var?" diye merak edenler için son dakika Formula 1 haberleri burada! Siz de DonanımHaber Formula 1 sayfasını takip ederek, F1 ile ilgili şu konulardan haberdar olabilirsiniz:

 • Son dakika Formula 1 yarış haberleri
 • F1 Türkiye haberleri
 • 2023 Formula 1 takvimi
 • Formula 1 bilet fiyatları
 • F1 son durum haberleri
 • Formula 1 sonuçları
 • Formula 1 puan durumu
 • Canlı Formula 1 haberleri
 • F1 kazananları
 • Formula 1 sıralama turları
 • F1 oyuncuları ile ilgili haberler
 • Formula 1 haberleriyle ilgili Twitter paylaşımları

F1 (Formula 1) Hakkında

Formula 1 (Formula Bir veya F1 olarak da bilinir); tek kişilik, açık tekerlekli otomobil yarışlarının en yüksek düzeyini oluşturan yarışlar dizisidir.

F1; bir yıl boyunca, her birine Grand Prix adı verilen ve değişik ülkelerde özel yollarda koşulan yarışlardan oluşur. Yıl sonunda toplanan puanlara göre Pilotlar Şampiyonluğu ile Takımlar Şampiyonası (Otomobil Yapımcıları Birinciliği) ödülleri verilir.

Yarışları Jean Todt'un başkanlığını yaptığı FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) düzenler. F1'in geçmişinde yarışların çoğunluğu Avrupa'da yapılmış olmasına karşın, son yıllarda artan sayıda yarışlar Avrupa dışına kaydırılmaktadır. Bunda ana neden, FIA'nın gelişen yeni pazarlara açılmak istemesi olsa da, yasal düzenlemelerin AB ülkelerindeki kadar sıkı olmadığı ülkelerin çekiciliği de bu kararda etkin olmuştur. Son yıllarda AB'deki yarışlarda, sağlık gerekçeleriyle tütün ürünlerinin tanıtımlarının yasaklanması, ölümle sonuçlanan bazı kazaların yerel savcılıklarca (takımların savsaması sonucu olup olmadığının) soruşturulması, FIA'ca hoş karşılanmamıştır. Dünyanın en çok izlenen spor dallarındandır. 2010 yılında dünya çapında 527 milyon televizyon izleyicisine ulaşmıştır.

Formula 1 hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim