Formula 1 Haberleri

Etiket
Son dakika formula 1 haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm formula 1 gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
2 HF.

GİRİLEN İÇERİKLER
6 VİDEO 77 HABER 11 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
AYDA 2 İÇERİK

Güncel Formula 1 Haberleri 📰

Son dakika formula 1 haberleri de dahil olmak üzere formula 1 ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 6 video, 11 galeri ve 60 adet formula 1 haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 4 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

formula 1 İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel formula 1 haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Çin'den satın alabileceğiniz uygun fiyatlı akıllı saat modellerini inceledik haberi ile Formula 1, Kasım ayında seyircili olarak Türkiye’ye geliyor haberi olmuştur. Ayrıca en çok tartışılan haber 💬 F1 Türkiye GP biletleri indirimli olarak satışa çıkıyor iken, konuyla ilgili en güncel gelişmelere ise 20 Eylül 2022 tarihinde yayınlanan 🆕 F1 2023 takvimi açıklandı başlıklı içerikte yer verilmiştir.

Formula 1 Etiketiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son formula 1 haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Son Dakika Formula 1 Haberleri DonanımHaber'de 🏁

"Formula 1 haberlerinde neler var?" diye merak edenler için son dakika Formula 1 haberleri burada! Siz de DonanımHaber Formula 1 sayfasını takip ederek, F1 ile ilgili şu konulardan haberdar olabilirsiniz:

 • Son dakika Formula 1 yarış haberleri
 • F1 Türkiye haberleri
 • 2022 Formula 1 takvimi
 • Formula 1 bilet fiyatları
 • F1 son durum haberleri
 • Formula 1 sonuçları
 • Formula 1 puan durumu
 • Canlı Formula 1 haberleri
 • F1 kazananları
 • Formula 1 sıralama turları
 • F1 oyuncuları ile ilgili haberler
 • Formula 1 haberleriyle ilgili Twitter paylaşımları

F1 (Formula 1) Hakkında

Formula 1 (Formula Bir veya F1 olarak da bilinir); tek kişilik, açık tekerlekli otomobil yarışlarının en yüksek düzeyini oluşturan yarışlar dizisidir.

F1; bir yıl boyunca, her birine Grand Prix adı verilen ve değişik ülkelerde özel yollarda koşulan yarışlardan oluşur. Yıl sonunda toplanan puanlara göre Pilotlar Şampiyonluğu ile Takımlar Şampiyonası (Otomobil Yapımcıları Birinciliği) ödülleri verilir.

Yarışları Jean Todt'un başkanlığını yaptığı FIA (Uluslararası Otomobil Federasyonu) düzenler. F1'in geçmişinde yarışların çoğunluğu Avrupa'da yapılmış olmasına karşın, son yıllarda artan sayıda yarışlar Avrupa dışına kaydırılmaktadır. Bunda ana neden, FIA'nın gelişen yeni pazarlara açılmak istemesi olsa da, yasal düzenlemelerin AB ülkelerindeki kadar sıkı olmadığı ülkelerin çekiciliği de bu kararda etkin olmuştur. Son yıllarda AB'deki yarışlarda, sağlık gerekçeleriyle tütün ürünlerinin tanıtımlarının yasaklanması, ölümle sonuçlanan bazı kazaların yerel savcılıklarca (takımların savsaması sonucu olup olmadığının) soruşturulması, FIA'ca hoş karşılanmamıştır. Dünyanın en çok izlenen spor dallarındandır. 2010 yılında dünya çapında 527 milyon televizyon izleyicisine ulaşmıştır.

Formula 1 hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

###
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim