Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu

  sağlık bakanlığı

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  5 SA.

  GİRİLEN İÇERİKLER
  54 HABER 3 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  HAFTADA 5 İÇERİK
  Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 42282'ye çıktı
  Yusuf Akbaş 4 sa.
  9 Nisan 2020 tarihine ilişkin koronavirüs vaka ve vefat sayıları açıklandı. Bugün sonuçlanan testlerle birlikte Türkiye'de toplam koronavirüs hasta sayısı 42282'ye çıktı.
  1,4b 31
  Türk koronavirüs takip uygulaması geliştirildi
  Korona Takip (COVID-19 İzleyici) adını taşıyan uygulama, enfekte olan kişilerin daha hızlı bilgilendirilmesini ve başkalarını enfekte etmelerinin önlenmesini amaçlıyor.
  4,3b 8
  CDC Amerikan vatandaşlarını maske takmaları konusunda uyardı
  Bez bariyerler maskeler gibi virüsün bulaşını %100 engellemiyor ancak bezin dış tarafında kalan aerosoller sebebiyle kişinin inhale ettiği virüs miktarı oldukça azalıyor.
  853 2
  Akıllı robot su kaplumbağası akvaryumları gözetlemek için kullanıldı
  Robot kaplumbağa Norveç balık çiftliğinde balıkları gözetlemek için kullanıldı ve balıkların dalgıçların aksine robotun yanında yüzdüğü, herhangi bir stres belirtisi göstermediği gözlendi.
  1,8b 2
  Koronavirüs salgınında 1 milyon eşiği aşıldı
  Dünya üzerinde 50.000'den fazla kişinin ölmesine neden olan Covid-19 salgını sebebiyle edinilen son bilgilere göre 1 milyon vaka sayısına ulaşıldı.
  1,1b 14
  Türkiye'de koronavirüsün güncel durumu: 2148 yeni vaka
  Yusuf Akbaş 1 hf.
  Türkiye'de güncel koronavirüs sayıları açıklandı. Türkiye'de bugün 2148 yeni vaka, 63 yeni ölü bulunuyor. Toplam vaka sayımız 15679'a çıktı.
  3,3b 36
  BP Türkiye ve Shell'den koronavirüsle mücadeleye ücretsiz akaryakıt desteği
  BP Türkiye ve Shell, Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüsle mücadelesine akaryakıt bağışında bulunarak destek olacak. İki şirketten de bugün birbiri ardına açıklamalar geldi. İşte detaylar:
  11,6b 16
  Sabancı’dan koronavirüs aşısı için Sağlık Bakanlığı'na büyük destek
  Yusuf Akbaş 1 hf.
  Ülkemizin şirketleri koronavirüsle mücadele için Sağlık Bakanlığı'na desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Sabancı Topluluğu, 150 bin tanı kiti ve 1.7 milyon lira bağış yapacak.
  2,2b 12
  Sağlık Bakanlığı, koronavirüsün şüpheli vaka tanımına yenisini ekledi
  Yusuf Akbaş 2 hf.
  Yeni Koronavirüs (COVID-19) Bilim Kurulu'nun araştırmalarına göre koronavirüsün şüpheli vaka tanımı değişti. Burun akıntısı olmayan hastalar da şüpheli vaka sayılacak.
  10,4b 16
  Sağlık Bakanlığı’ndan “15 dakikalık koronavirüs testi” açıklaması
  Yusuf Akbaş 2 hf.
  Sağlık Bakanlığı web sitesinden hızlı koronavirüs testi hakkında bir açıklama paylaşıldı. 15 dakikada sonuç veren testin çalışma şekli anlatıldı.
  8,2b 74
  Asetilkolin bağımlı M1 reseptör eksitasyonu hafızanın temelini oluşturuyor
  Prefrontal kortekste bulunan nöronlar bilgileri ''akılda tutmak'' için birbirlerini uyarıyorlar. Bu tür yolaklar sayesinde insanoğlu çoklu görevleri yerine getirebiliyor ve bilgileri kullanabiliyor.
  1,1b 2
  Koronavirüs nedeniyle ölen sayısı 9'a çıktı
  Yusuf Akbaş 2 hf.
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs hakkında güncel bilançoyu açıkladı. Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısı 9'a ulaştı.
  7,7b 65
  Facebook ve Sağlık Bakanlığı'ndan iş birliği
  Yusuf Akbaş 2 hf.
  Facebook koronavirüs salgını hakkında halkın doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için T.C. Sağlık Bakanlığı ile ortak çalışma yürüteceğini açıkladı. Facebook'a ve Instagram'a yeni özellikler geliyor.
  4,7b 10
  Sağlık Bakanlığından koronavirüs test sonuçlarına ilişkin açıklama
  Bakanlık tarafından bugün yapılan açıklamada, koronavirüs testi yaptıran vatandaşların test sonuçlarına eNabız uygulamasından ulaşabileceği belirtildi.
  5,2b 39
  Online Koronavirüs testi başladı: Koronavirüs riskiniz var mı öğrenin
  Yusuf Akbaş 3 hf.
  Sağlık Bakanlığı, vatandaşların rahatsızlığının koronavirüs belirtisi olup olmadığı konusunda daha sağlıklı bir şekilde bilgilenmesi için online koronavirüs testi başlattı.
  184,6b 57
  Yeni biyouyumlu materyal geliştirildi
  İsveçli bilim insanları kemik dokusu replasmanında kullanılacak yumuşak, lastik kıvamında doku geliştirdi. Materyalde bulunan ilaç depolayan nanoporlar sayesinde ilaç kademeli olarak salınıyor.
  910 4
  AVM hariç tüm sosyal mekanlar kapatılıyor
  Yusuf Akbaş 3 hf.
  İçişleri Bakanlığı koronavirüs hakkında yeni yasaklar duyurdu. Bugün saat 24.00 itibariyle eğlence yerler, dernekler, salonlar, kır bahçeleri, toplu alanlar kapatılacak.
  8,4b 77
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, gizli belge adı altında WhatsApp'tan yayılan görselin sahte olduğunu açıkladı
  Uğur Seven 3 hf.
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı tarafından gönderildiği öne sürülerek, sosyal medya ve WhatsApp üzerinden hızla yayılan gizli belgenin sahte olduğunu açıkladı.
  3,1b 18
  SABİM'in 'Korona Danışma Hattı' Alo 184 üzerinden hizmet vermeye başladı
  Zeynep Yolcu 3 hf.
  SABİM Korona Danışma Hattı "Alo 184" üzerinden hizmet vermeye başladı. Uzman hekimlerin de görev alacağı danışma hizmetiyle tanı ve teşhise yardımcı bazı ön hizmetler geniş kitlelelere verilecek.
  1,3b
  YÖK 2019-nCoV kılavuzu yayımlandı
  Kılavuzda akademisyenlerin, öğrencilerin ve yükseköğretim personellerinin alması gereken önlemler yer almakla birlikte üniversite yönetimlerinin çeşitli hijyen kurallarına uyması gerektiği bildirildi.
  3,8b 3
  Alternatif Görünümler Geri Bildirim