Minecraft Haberleri

Etiket
Son dakika minecraft haberleri DH’de. Geçmişten bugüne (), minecraft hakkında bilgi ve güncel haberleri buradan takip edin! Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
3 AY

GİRİLEN İÇERİKLER
6 VİDEO 58 HABER 1 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
YILDA 8 İÇERİK

Minecraft Son Dakika Haberleri

Güncel Minecraft Haberleri Takip Edin 📰

Son dakika minecraft haberleri de dahil olmak üzere minecraft ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, bu sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 6 video, 1 galeri ve 51 adet minecraft haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 3 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

minecraft İle İlgili Son Haberler Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel minecraft haberleri içinde dikkat çeken gelişmeler şöyle 🔽

Anlık Minecraft Gelişmeleri DH’de 📢

Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesi www.donanimhaber.com'da, yeni minecraft haberlerini takip etmek isteyenler için her yıl olduğu gibi 2023’te de sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Dilerseniz son minecraft haberlerini okuduktan sonra, Oyun İnceleme ve Videoları da izleyebilirsiniz.

Minecraft Hakkında

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında 2,5 milyar dolar karşılığında Microsoft tarafından satın alınan açık dünya oyunları içerisinden biridir. Oyun oyuncuların, bloklarla tasarımlar yapmasına olanak sağlar. 3 boyutlu voxel grafiklere sahiptir.

Oyun; Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009'da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmış, TIGSource forumlarında yayınlanmıştır; ve oyun popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır.

Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir. Oyun ile birlikte Mojang, 2014 yılında 2,5 milyar dolara Microsoft'a satılmıştır. Minecraft'ın 3 ana platformu vardır: Java Edition, Bedrock Edition ve Education. Oyun, 200 Milyon kopyadan daha fazla satarak en çok satan oyunu olmuştur.

Minecraft hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim